Teslimat

Kargo Şirketi:

Sitemizden yapılan her türlü taşıma işlemi yalnızca Pusula Albüm tarafından belirlenen kargo şirketleri ile yapılır. Pusula Albüm Yurtiçi gönderilerini şuan MNG Kargo ve Sürat  gerçekleştirmektedir. Yapılan özel anlaşmalardan sitemizden sipariş veren tüm üyelerimiz faydalanmaktadır.


Kargo Ücretleri:

Albüm siparişlerinde (set) kargo ücreti alınmamaktadır. Ekstra istediğiniz ürünler için (kanvas tablo, lazer çerçeve vs.) için ekstra kargo ücreti çıkabilir.

İade, değiştirme gibi işlemlerde taşıma ücreti müşterimiz tarafından karşılanır. Bu işlemler siparişin ilk gönderimi dahil tüm taşıma ücretlerini kapsayabilir. İşletmemizin kusuru nedeniyle meydana gelen tüm taşıma ücretleri Pusula Albüm tarafından karşılanır.


Kargo Süreleri:

Sitemizden yapılan her türlü taşıma işlemi yalnızca Pusula Albüm tarafından belirlenen kargo şirketleri ile yapılır ve teslimat süreleri kargo şirket/leri tarafından belirlenir. Sitemiz yalnızca kargoya teslim edilecek zamanı bildirmekle yükümlüdür. İstenmeden özel koşullar oluşması halinde bu süreler değişebilmektedir.

Albüm siparişlerinin kargo teslim süreleri ise aşağıdaki gibidir,

Panoramik Albüm Çalışmasız ortalama 10 gün,

Panoramik Albüm Çalışmalı ortalama 20 gün,


Not : Çalışmalı Albüm seçeneği, Müşteri tarafından gönderilen işlem yapılmamış albüm fotoğraflarının rütüş, fonlama, renk ve diğer işlerinin Pusula Albüm tarafından yapılacağını ifade eder,

İmalat yoğunluğu/azlığı vb. nedenlerle kargo teslim süreleri 2-3 gün değişiklik gösterebilir,

Siparişinizin gönderildiği bilgisi size ulaştıktan sonraki iş günü siparişiniz imalata alınır. Tüm hesaplamalar iş günü olarak hesaplanmalıdır. Cumartesi, Pazar günleri ve tatil günleri süre hesaplarken kullanılmamalıdır.

Siparişiniz gönderildi mesajını aldıktan sonraki 3 gün içerisinde kargo elinize ulaşmazsa info@pusulaalbum.com adresine bir e-posta göndererek kargonuzu takip etmemizi sağlayın. Kargonuzun size ulaşmadığı bilgisini 7 iş günü içinde bize bildirmediğiniz takdirde gönderim ile ilgili sorumluluğumuz sona ermektedir. Bu süre sonunda sorumluluk kargo şirketi ile alıcı arasındadır.


Kargo Güvenliği:

Tüm siparişleriniz anlaşmalı kargo şirketi tarafından sigortalıdır. Sigortanın geçerli olması için siparişinizi teslim aldığınızda kargo görevlisi önünde açılması gereklidir. Üründe bir hasar görüldüğünde rapor tutturarak bir kopyası alımalıdır. Zarar görmüş kargoyu kesinlikle teslim almayınız . Aksi taktirde siparişiniz gönderilmiş kabul edilecektir. Tereddütte kaldığınız durumda +90 554 279 58 89 nolu telefonu arayarak yetkililerden de bilgi alabilirsiniz.


Kargo Kontrolü:
Paket size ulaştığında fiziksel olarak zarar görüp görmediğini kontrol edin. Ezilmiş, yırtılmış, açılmış paketleri mutlaka kargo yetkilisi eşliğinde açarak kontrol edin. Beklenmedik bir durum oluştuğunda, paketi teslim almayarak kargo yetkilisine tutanak ile tespit ettirin ve sigorta tarafından karşılanmasını talep edin.